Ziemas un vasaras nometnes bērniem

Noteikti neatradīsies neviens vecāks, kurš negribētu savam bērnam sniegt visu to labāko – drošu pajumti, kvalitatīvu ēdienu, harmonisku emocionālo vidi, mīlestības pilnu ģimeni un iespējami labāko izglītību. Visi šie faktori ir pamats tam, lai mūsu jaunā paaudze izaugtu par pašpārliecinātiem, atvērtiem un patstāvīgi domājošiem jauniem cilvēkiem, kas spēs izveidot sev laimīgu un piepildītu dzīvi. Izglītības jomā vecākiem liels palīgs līdzās obligātajai skolas programmai ir dažādi interešu pulciņi, kas notiek vakaros vai nedēļas nogalēs.

Ārpusklases nodarbības

Tā ir lieliska iespēja bērnam izkopt savus talantus, nodarboties ar kādu iemīļotu lietu vairāk, kā to piedāvā standarta izglītības programma. Ārpusskolas darbs un cītīgi treniņi ir ceļš uz izcilību jebkurā jomā. Nevaram iedomāties nevienu izcilu sportistu, mūziķi vai mākslinieku, kurš nebūtu cītīgi gājis uz privātām nodarbībām vai trenējies pie šīs jomas meistariem. Tā ir vērtīga pieredze un zināšanas, ko skolēni var gūt mācību gada laikā savus brīvos brīžus veltot pašizaugsmei. Bet ko darīt ar garajām vasaras un arī ziemas brīvdienām? Visbiežāk šajā laikā atpūšas arī pulciņu un treniņu vadītāji. Protams, daudzi vecāki teiks, ka bērniem vajag laiku, kad pilnība atpūsties no visiem pienākumiem un mācībam. Bet, ja ir iespēja savienot patīkamu atpūtu ar jaunām zināšanām? Jā, tādu iespēju sniedz ziemas un vasaras nometnes bērniem.

Nometnes bērniem var atrast par visdažādākajām tēmām, tāpēc būs iespēja piemeklēt interesēm atbilstošu laika pavadīšanu. Latvijā nometņu piedāvājums gan ir nepietiekams, ja samēro to ar lielo pieprasījumu. Bieži vien visas vietas tajās ir aizpildītas jau krietni pirms mācību gada beigām. Tas tāpēc, ka vecāki nometnes izmanto arī kā līdzekli, lai risinātu bērnu pieskatīšanas jautājumu garajās brīvdienās. Vecākiem bieži vien ir daudz jāstrādā, arī vecvecāki ir aizņemti, līdz ar to ir grūtības nodrošināt bērniem pieskatīšanu un saturīgas nodarbes.

Nometnes ir sava veida glābējs.

Tomēr tikai neliela daļa Latvijas bērnu vecāku zina, ka var sūtīt savas atvases ne tikai vietējās nometnēs, bet ir pieejamas arī ārvalstu ziemas un vasaras nometnes bērniem. Izglītības aģentūra ERGO | EDUCATION piedāvā vecākiem palīdzēt izvēlēties bērnam piemērotāko ziemas vai vasaras nometni, nokārtot visas formalitātes un parūpēties, lai bērns būtu drošībā un laiku pavadītu aktīvi un kvalitatīvi.

Kādas tad ir šīs piedāvātās nometnes ārzemēs? ERGO sadarbības partneru vadītās nometnes specializējas dažādos valodu kursos, kas apvienoti ar aktīvu sportisku vai māksliniecisku atpūtu un nodarbībām.

Visu nometņu programmas sastādītas, vadoties pēc dalībnieku vecuma un tam atbilstošās uztveres un apmācības specifikas, tāpēc nav jāsatraucas, ka bērnam būs garlaicīgi, neinteresanti vai tiks piedāvātas neatbilstoša līmeņa zināšanas. Nometnēs var apgūt lielākoties tādas starptautiskas valodas kā  angļu, vācu, franču. To apmācībā tiek pielietotas pārbaudītas un efektīvas metodes, kas raisa bērnos interesi un aizrautību. Valodu apmācību nodarbības savienotas ne tikai ar citām interešu aktivitātēm, bet arī ekskursijām par mītnes vietas tuvāko apkārtni, lai iepazītu kultūru, dabu, tradīcijas un tādejādi bagātinātu bērnu dzīves skatījumu un dotu iespēju atpūsties kopā ar nometnes biedriem. Vasaras nometnēs paralēli valodu nodarbībām var piedalīties tenisa, futbola, golfa, dejošanas, daivinga, burāšanas, mākslas un dizaina nodarbībās.

Tās visas notiek profesionālu pasniedzēju pavadībā. Viņiem ir ilgstoša pieredze darbā ar dažāda vecuma bērniem. Pie ERGO var pieteiktie vasaras nometnēm Lielbritānijā, Šveicē, ASV, Francijā, Maltā, Vācijā, Spānijā un Austrijā. To starpā ir nometnes ar dažādu ilgumu un dalībnieku vecumu. Ziemas nometnēs kā papildus aktivitātes valodu nodarbībām ir slēpošana, snovbords un citas sporta aktivitātes uz kalna. Visās nometnēs bērniem tiek nodrošināta augstas kvalitātes ēdināšana, medicīniskā uzraudzība, iespēja jebkurā laikā sazināties ar vecākiem. Šādas nometnes ir laba iespēja ļaut bērnam drošā veidā iepazīt pasauli, izkopt patstāvību, iepazīties ar vienaudžiem no citam valstīm, bet galvenais – veidot un papildināt savas valodu zināšanas. Tas būs neatsverams ieguvums labai tālākajai izglītībai, iespējams, arī studijām ārzemēs. Tāpēc vecākiem ir vērts pieteikties uz konsultāciju pie ERGO darbiniekiem, lai uzzinātu, ko aģentūra piedāvā tieši jūsu bērnam.