Veseli zobi un skaists smaids

zobu higiēnaIr lietas, par ko ikdienā nemēdzam daudz aizdomāties, jo tās uztveram par pašsaprotamām. Piemēram – savus zobus. Zobus uztveram kā pašsaprotamu lietu, kas mums dota, tāpēc daudz nedomājam par to, kā un kāpēc. Un bieži vien par pašsaprotamu uztveram arī to, ka zobi jau nekur nepaliks – tie ir daļa no mums un nekas jau īpaši slikts ar tiem notikt nevar. Patiesībā, ikdienā par zobiem taču nedomājam vispār! No rīta un vakaros zobus tīrām gluži automātiski, tāpēc ka tā ir lieta, kas iemācīta un kas jādara, gluži tāpat kā saģērbties no rīta vai saklāt gultu! Un, kamēr nekas nesāp, neliek par sevi manīt, par tādu lietu, kā zobi, īpaši nesatraucamies. Tiesa, ja, paskatoties spogulī, secinām, ka zobi kļuvuši par toni tumšāki, nedaudz aizdomājamies – smēķētāji par cigaretēm un speciālākām zobu pastām, saldumu un saldināto dzērienu mīļotāji par to, ka vajadzētu nedaudz „piebremzēt” ar kārumiem, un, protams, par speciālajām zobu pastām. Tomēr reti aizdomājamies par to, ka, iespējams, laiks doties vizītē pie zobu higiēnista.

Uz zobiem krājas kariess un aplikums. Ja lielāko daļu ēdiena palieku, kas sakrājas uz un ap zobiem pēc ēdienreizēm, notīrām ar birstīti un pastu, tad ir aplikums, ko paši notīrīt īsti nevaram. Tieši tāpēc jāmeklē zobu higiēnista palīdzība – tieši tāpat kā dodamies pie zobārsta, ja kāds zobs jālabo – paši taču to nedarām! Rūpes par mutes dobumu ir svarīgas, pirmkārt tāpēc, lai mēs saglabātu savus zobus tur, kur tie ir – mūsu mutē.

Tieši laicīga un regulāra (vismaz divas reizes gadā) došanās pie zobu higiēnista var palīdzēt samazināt iespēju, ka zobi jālabo, jāplombē un jārauj! Negaidi un piesakies vizītei pie zobu higiēnista:

http://www.adenta.lv/lv/arstnieciba/zobu-higiena/

Ikdienas zobu tīrīšanas procedūras – zobu birste, pasta, zobu diegs – nespēj pilnībā iztīrīt grūti aizsniedzamās mutes daļas – zobu starpas, rievas, kakliņus. Šīs vietas no aplikuma, ēdiena paliekām un jau izveidojušā kariesa var attīrīt tikai zobu higiēnists. Tā ir vesela procedūru virkne, kas nav sāpīga, toties ļoti noderīga un veselīga Jūsu zobiem! Vispirms zobu higiēnists noņems zobu aplikumu un izveidojušos zobakmeni ar speciālu ierīci, ko sauc par ultraskaņas skeileri, kā arī izmantos citus īpašus instrumentus, lai notīrītu zobus, zobu starpas un citas grūti aizsniedzamās vietas.

Šīs procedūras nav sāpīgas, vien reizēm nedaudz diskomfortu radošas, īpaši tiem, kas jūtīgāki pret pieskārieniem. Tālāk zobu higiēnists nopulēs zobus ar abrazīvu īpašu pastu un pabalinās zobus ar sodas strūklu, lai zobi iegūtu nedaudz gaišāku, veselīgāku toni. Un tā kā iesaistīta tīrīšana un balināšana, pašās beigās zobi jāapstrādā un jānoklāj ar aizsargājošu un atjaunojošu gelu, lai zobi būtu veselīgi un stipri! Vienmēr ir labāk, ja ir visa nepieciešamā informācija – sēžoties krēslā parasti jautājam „vai sāpēs”, bet ja skaidri zinām, ko zobu higiēnists darīs, un apzināmies, ka šādas procedūras nesāp, iespējams, necentīsimies tik uzkrītoši atvirzīt vizītes pie zobu higiēnista, baidoties, tāpat kā reizēm no zobārsta apmeklējuma!