Sievietes Vs. vīrieši – Kas biežāk izraisa avārijas?

kasko kalkulatorsSabiedrībā vienmēr aktuāla ir bijusi diskusija par to, kurš labāk vada auto – vīrieši vai sievietes. Viedokļi šajā jautājumā atšķiras – daļa uzskata, ka sievietes viennozīmīgi ir sliktākas autovadītājas, un tās pie stūres nemaz nedrīkstētu laist, taču ir arī tādi cilvēki, kuri uzskata, ka vīrieši, braucot ar mašīnu, pārāk bieži kļūst pārgalvīgi, un, cenšoties izrādīties, nonāk smagās autoavārijās. Protams, kritēriji, pēc kuriem vērtēt, vai cilvēks prot labi vadīt automašīnu, ir dažādi. Citi spriež pēc tā, cik prasmīgi autostāvvietā tiek nolikta mašīna savukārt citi pievērš uzmanību uzvedībai uz ceļa. Lai arī kādi būtu viedokļi un stereotipi sabiedrībā, statistika parāda dažādas tendences, kuras viena dzimuma pārstāvjiem nudien neglaimo.

Lai noskaidrotu, kas parasti izraisa negadījumus, Valsts policija veic pētījumus, kuros izmanto ne tikai avārijās iekļuvušu cilvēku anketēšanu, bet arī aplūko statistiku. Rezultāti parāda, ka negadījumos, kuriem ir smagas sekas, visbiežāk iesaistīti tieši “Audi” markas auto. Tas pilnīgi noteikti ir pretrunā ar sabiedrībā izplatīto viedokli, ka avārijās parasti iekļūst “BMW” automašīnas.

Eksperti skaidro, ka tam par iemeslu varētu būt auto tehniskais stāvoklis. Statistika liecina, ka vairāk 80% no visām “Audi” markas mašīnām, kas iekļūst avārijās, parasti ir diezgan vecas, proti, tām ir vairāk nekā 20 gadu. Savukārt, aplūkojot statistiku kopumā, redzams, ka šāda vecuma automobiļi veido aptuveni trešo daļu no visiem spēkratiem, kas iekļūst avārijās ar smagām sekām.

Statistika parāda arī to, ka negadījumos iekļuvušos “Audi” parasti vadījuši jauns cilvēks, vecumā līdz 29 gadiem, turklāt piektā daļa no visām avārijām notikusi, jo šoferis bijis alkohola reibumā.

Savukārt kopējā negadījumu statistika parāda to, ka visbiežāk smagas avārijas jeb 82% gadījumu izraisījuši tieši vīrieši. Līdz ar to, var secināt, ka vīrieši nav uzskatāmi par labākiem autovadītājiem. Par spīti tam, ka parasti no stiprā dzimuma pārstāvju puses izskan nievājoši komentāri par sieviešu braukšanas prasmēm, statistika ir nežēlīga, un parāda reālo situāciju.

Lielākā riska grupa, kas visbiežāk izraisa autoavārijas, ir jaunieši, kā arī tie, kuri nupat ieguvuši tiesības. Eksperti norāda, ka pieredzes trūkums var būt liktenīgs, kā arī nereti jaunie šoferi mēdz būt pārāk pārgalvīgi, domājot, ka tikko iegūta vadītāja apliecība norāda uz perfektu braukšanas prasmi. Diemžēl tā nav. Tajā pašā laikā, nereti uz ceļa apdraudējumu rada arī gados vecāki autovadītāji, kuri vairs nespēj tik ātri reaģēt dažādās riskantās situācijās, kā arī ne vienmēr atceras ceļu satiksmes noteikumus.

Neatkarīgi no tā, kāds ir jūsu dzimums vai vecums, vienmēr der padomāt par nākotni. Jūs varat braukt uzmanīgi un vienmēr ievērot noteikumus, taču dzīve ir neparedzama, un nevar zināt, kad kāds cits satiksmes dalībnieks var izraisīt negadījumu, kas ietekmēs arī jūs. Lai ātrāk nostātos uz kājām pēc avārijas, lieti noderēs KASKO apdrošināšana. To var iegādāties internetā. Atrodot apdrošinātāja mājas lapas sadaļu, kur ir KASKO kalkulators, un, ievadot datus par spēkratu, tūlīt uzzināsit polises cenu, un varēsit to iegādāties. Brauc droši un domā par nākotni ar KASKO!