Neaizmirstamas vakariņas 3 pavāru restorānā

Nu jau vairākus gadus ik pa laikam dzirdam atsauksmes un viedokļus par 3 pavāru restorānu „Tam labam būs augt”. Tas izpelnījies tik lielu ažiotāžu ap sevi tāpēc, ka Latvijas restorānu kultūrā šis bija jauns ēdināšanas koncepts. Īpaši tam tika pievērsta uzmanība tāpēc, ka viens no kreatīvā restorāna dibinātājiem bija katram TV skatītājam pazīstamais, drosmīgais un šarmantais pavārs Mārtiņš Sirmais. Viņš jau ar televīzijas palīdzību bija pieradinājis skatītājus pie neparastiem ēdieniem, netradicionālām maltītes vietām un pagatavošanas metodēm. Bija gan tādi, kas šausminājās par viņa gatavošanas kultūru, bet tomēr mēs visi viņu iemīlējām un aizrautīgi skatījāmies katru raidījumu. Pēc tam nāca ceļojumu raidījumi, kuros Mārtiņš mums parādīja katras valsts ēšanas kultūras stūrakmeņus, izcilākos un savdabīgākos produktus.

3 pavāru restorāns

„Tam labam būs augt” uzreiz kļuva par vietu, kuru gribēja apmeklēt gandrīz katrs. Vispirms jau Mārtiņa Sirmā dēļ, un arī tāpēc, ka gribējām redzēt, kas ir tas pārsteidzošais, ko Mārtiņš un viņa kompanjoni ir izveidojuši šajā restorānā. Arī es biju šo nepacietīgo un pārsteiguma gaidās nomocīto cilvēku starpā. Sanāca tā, ka pirmo gadu pēc restorāna atvēršanas es nebiju Latvijā. Kad atgriezos, pēc laika atcerējos par šo restorānu un uzaicināju draudzeni atnākt kopā ar mani iepazīties ar šo tik izdaudzināto vietu.

Vakars izvērtās brīnišķīgs un pārsteidzošs.

Tas bija pavisam kas neparasts un no citiem Latvijas restorāniem atšķirīgs. Vispirms jau drauzīgās un enerģiskās gaisotnes dēļ. Visi rosījās, smaidīja un varēja redzēt, ka personāls darbojas ar pilnu atdevi un mīlestību pret savu darbu. Kā es to varēju redzēt? Pavisam viegli, jo 3 pavāru restorāns ir īpašs ar atvērtā tipa virtuvi. Klienti var vērot maltītes tapšanas procesu, pavāru rosīšanos. Mūsu pasūtītais ēdiens tika pasniegts pavisam neparastā veidā un noformējumā. Sākumā tas izbrīnīja un pat negribējās ar galda instrumentiem izjaukt pavāru mākslas darbu.

Varu teikt tikai vienu – maltīte bija kolosāli garšīga. Es izvēlējos biešu krēmzupu ar kazassieru un grauzdētiem lazdu riekstiem un ceptu tunzivi ar fritētu šproti, burkānu biezeni, Savojas kāpostiem un tomātu vinegretmērci. Viss bija pagatvots lieliski, saglabājot tekstūru, garšas nianses un krāsas. Ēdiens bija baudāms ne tikai ar garšas kārpiņām, bet arī ar acīm. Vakariņas noteikti attaisnoja manas ilgi lolotās cerības par 3 pavāru restorānu.