Mobilais mārketings un rezultātu analīze

mobilais mārketingsIkviens sasniegums un veiksmīgs solis jāspēj novērtēt, lai arī daudzi domā, ka, ja mērķis izpildīts, tad uzlabot vairs neko nav iespējams. Ir, un kā vēl! Bet lai turpinātu augt un sasniegtu arvien augstākus mērķus, ir jāizvērtē iepriekš padarītais.

Ir jāsaprot, kas ir izdevies, kas nav izdevies, tieši ar kādiem soļiem tika sasniegti iepriekšējie mērķi, ko vēl vajadzētu uzlabot u.tml. Tas ir īpaši svarīgi biznesā, kur katrs solis ir būtisks, tādēļ arī jāveic apdomīgi. Un šāda veida stratēģiskā plānošana un darbības noteikti palīdzēs gūt pozitīvu rezultātu.

Viena no svarīgākajām jomām, kas jāpārzina (vai vismaz daļēji jāpārzina) katram uzņēmējam, lai to ieviestu arī savā biznesā, ir mārketings. Nevienam nav noslēpums, ka tā ir būtiska uzņēmējdarbības sastāvdaļa, jo tā jau ir – ja par tevi neviens nezina, tad var uzskatīt, ka tevis un uzņēmuma nemaz neeksistē. Nav informācijas, nav arī klientu vai pircēju.

Mūsdienīga un veiksmīga mārketinga stratēģija pavisam noteikti ir mobilais mārketings. Visiem zināmi, pieejami un lietošanā ir viedtālruņi, aplikācijas un internets telefonā, tāpēc palielais kabatas tālrunis jau pamazām sāk aizstāt daļu no datora funkcijām.

Ikdienā, lai apskatītos vai pat iepirktos internetā, dators nemaz nav obligāta prasība – pietiek arī ar viedtālruni.

Arī lai sasniegtu potenciālo klientu, viedtālrunis ir ļoti laba ierīce, ko izmantot. Lūk, tāpēc arī mobilais mārketings guvis tik labus panākumus starp mārketinga stratēģijām un to sāk izmantot arvien vairāk un vairāk uzņēmumu kā visā pasaulē, tā arī Latvijā.

Pirmkārt, kas tev būtu jāzina, ir tas, ka mobilais mārketings nozīmē to, ka operatīvi un veiksmīgi varam sasniegt teju visus klientus, kam esam nosūtījuši ziņojumu par sava uzņēmuma jaunumiem, akcijām, pastāvēšanu un citu būtisko informāciju.

Saņemot īsziņas cilvēki parasti tās izlasa uzreiz. Tieši tādēļ analizējot to, kā sasniegti mērķi ar mobilā mārketinga palīdzību, bieži vien var secināt, ka ziņu atvēršanas statistika sasniegusi 100%.

Mobilais mārketings ir lielisks rīks, lai ne tikai informētu savu mērķauditoriju, bet arī būt gana pārliecinātam, ka informācija sasniegs tās saņēmējus un tiks izlasīta.

Īsas ziņas vienmēr būs iecienītākas, nekā gari un sarežģīti ziņojumi, ko nevienam nav ne laika, ne vēlēšanās lasīt. Mobilais mārketings šajā ziņā nodrošina savas priekšrocības – nosūtītās SMS ar saturošo informāciju ir īsas (parasti vienas SMS garumā) un, ja vēl informācija ir veidota saistoša, atraktīva un interesi radoša, varam būt pilnīgi droši, ka tā tiks izlasīta un vairumā gadījumu arī paliks prātā. Izlasīt īsu SMS laiks būs ikvienam saņēmējam.

Bet nav tā, ka viss ir vienkārši. Ir jāzina ne tikai tas, ko un kā īsziņā rakstīt, bet arī tas, kurā brīdi mobilo mārketingu izmantot kā drošu un labu mārketinga taktiku – sniedzot savu klientu mobilajās ierīcēs ziņas par savu kompāniju, tās jaunumiem un super izdevīgiem piedāvājumiem.

Ja izrādām rūpes par klientu, informējot par tiešām svarīgo, viņam vērtīgo un nepieciešamo, ja neaizraujamies ar pārāk biežu ziņojumu sūtīšanu klientiem, visticamāk, būsim daudz tīkamāks uzņēmums, nekā tad, ka ik pārdienu sūtīsim informāciju par jaunumiem, akcijām un atlaidēm.

Tāpat, analizējot to, vai izveidotā mārketinga stratēģija sasniedz savus mērķus, ir jāpadomā, kā iesaistīt klientus komunikācijā un veidot atgriezenisko saiti – ar dažādu bonusa punktu krāšanu, mājas lapas apmeklēšanu bonusu krāšanai un akciju kodiem īpašajos piedāvājumos.

Tas viss tikai vēl vairāk piesaista klientus un radīs interesi tieši par jūsu uzņēmumu.