Mazā sadzīves tehnika – neaizstājama ikvienā mājā

Katras saimniece zina, ka komfortu, siltas vakariņas un tīru māju viņa var nodrošināt ar kvalitatīvas un atbilstošas sadzīves tehnikas palīdzību. Pati zinu, cik patīkami ir virtuvē strādāt, ja ir laba plīts un cepškrāsns. Un ikdienas soli atvieglo veļas mašīna un veļas žāvētājs.

Bet uzkopt istabas ir vieglāk par vieglu, ja ir jaudīgs putekļu sūcējs. Bet tā ir sadzīves tehnika, kas ir mājās lielākā un dārgākā, bet ir daudz mazo sadzīves preču, kas arī ir tikpat noderīgas, jo ikdienas soli padara daudz raitāku. Arī es savu virtuvi nevaru iedomāties bez daudzām mazās sadzīves tehnikas ierīcēm.

Man neaizstājams noteikti ir kafijas automāts, jo esmu liela kafijas cienītāja. Bet man patīk dzert tikko maltu kafiju, kas ir bez biezumiem. Tādu mājās varu pagatavot ar kafijas automāta palīdzību. Pirms dažiem mēnešiem tieši nomainīju kafijas automātu, jo iepriekšējais bija kalpojis vairāk kā piecus gadus un nebija no tā kvalitatīvākā piedāvājuma, jo toreiz labāku nevarēju atļauties. Tagad bija līdzekļi, lai iegādātos jaunu kafijas automātu – tādu, kādu tiešām vēlējos. Domāju, ka tas man kalpos daudzus gadus. Pirkumu veicu interneta veikalā http://www.brivi.lv/.

Bet bez kafijas automāta man virtuvē neaizstājamas ir vēl vairākas ierīces. Tas noteikti ir jaudīgs blenderis. Visa ģimene esam zaļo kokteiļu un dažādu zupu cienītāji. To pagatavošanā labs blenderis ir neatņemams palīgs. Vasarās un rudeņos, kad ir vietējo zaļumu, dārzeņu un augļu pārbagātība, blenderis ir viena no biežāk izmantotajām ierīcēm mūsu virtuvē. Vēl katru nedēļas nogali savu darbu paveic maizes krāsniņa, kurā es cepu maizīti pēc pašas izveidotas receptes.

Tajā neizmantoju baltos miltus, bet gan citas veselīgākas sastāvdaļas – mandeļu, kokosa un griķu miltus, sēklas, augļus, riekstus. Tā ir garšīga un veselīga maize, kādu nevar nopirkt veikalā. To labprāt ēd visi mājinieki. Bet ārpus virtuves mans neredzamais palīgs ir gludeklis.

Jāatzīstas, ka man ļoti patīk gludināt veļu.

Zinu, ka daudzi cilvēki vispār negludina veļu, jo tā esot elektrības tērēšana. Bet man patīk, ka skapī viss ir glīti salocīts un izgludināts. Pati arī nejūtos ērti, ja apģērbs nav izgludināts. Uzskatu, ka katrai saimniecei mājās ir vajadzīgas daudzas ierīces, kas palīdz ar prieku un ātri paveikt mājas soli, lai būtu galdā veselīga maltīte, tīra māja un labs noskaņojums.