Mainām tualetes podu – kādu izvēlēties?

 

tualetes podi Vai zināji, ka vidēji cilvēks savas dzīves laikā pavada aptuveni trīs gadus, sēžot uz poda? Dabisko vajadzību nokārtošana ir pilnīgi dabiska lieta, taču mēs izvairāmies par šo tēmu runāt. Taču, kā zināms, tualetes podu izgudroja un ieviesa 1596. gadā, un pirmā, kas izbaudīja šādu privilēģiju, bija Karaliene Elizabete I. Mūsdienās tualetes podi ir sastopami ikvienā mājoklī, un veikalos tie pieejami dažādos izmēros, formās un krāsās.

Iegādājoties šo preci, vajadzētu pievērst uzmanību vairākiem faktoriem:

  • Parametri (izmērs un augstums). Pirmkārt, jāņem vērā attālums no sienas līdz tualetes poda izliekumam. Ņem vērā, kāds ir grīdlīstes biezums, lai tualetes podu novietotu pietiekamā attālumā no tās. Standarta tualetes poda augstums ir aptuveni 38 cm, mērot no poda sēdmalas līdz grīdai. Tāpat, protams, ir iespējams iegādāties podus 43 līdz 48 cm augstumā no grīdas, ko dēvē par komforta augstumu. Tiesa, bērniem šādi podi nebūs piemēroti.
  • Mūsdienās gan veikalos, gan arī internetā, piemēram, 220.lv, vari iegādāties tualetes podus, kas sastāv no vienas daļas, divām, vai arī ir paredzēti iebūvēšanai sienā. To, kuru no šiem veidiem izvēlēties, jāizlemj, vadoties pēc gaumes un iespējām. Populārākais tualetes poda dizains ir divdaļīgais, proti, pods un ūdens konteineris atsevišķi. Savukārt viendaļīgajā tualetes podā šie abi elementi ir apvienoti vienā gabalā. Šī veida podus ir vieglāk tīrīt, taču, tie parasti ir mazāka izmēra, ar nelielu savienojumu daļu skaitu. Parasti viendaļīgie ir dārgāki nekā divdaļīgie, jo tos arī ir vieglāk uzstādīt. Tualetes podus iespējams arī iebūvēt sienā, taču šāda veida dizaina modeļi ir dārgāki, bet vieglāk pielāgojami.
  • Ūdens nolaišanas sistēma. Senākajā tualetes podu versijā ūdens nolaišanas sistēma tika veidota, balstoties uz gravitātes likumu. Tas nozīmē, ka ūdens tika uzkrāts konteinerā, kas atrodas augstāk par podu un, to nolaižot, gravitātes spēks aizskaloja visu prom. Savukārt uz spiedienu balstītā ūdens nolaišanas sistēma atšķiras ar to, ka konteinerā, kurā uzkrājas ūdens, ir speciāls mehānisms, kas ar gaisa spiediena palīdzību izspiež ūdeni no konteinera nolaišanas laikā, tādējādi aizskalojot prom poda saturu. Ar spiedienu darbojošās ūdens nolaišanas sistēmas podi ir dārgāki.
  • Tualetes poda veids. Parasti sastopami divi populārākie tualetes podu veidi – apaļie un garenie. Garenie podi parasti ir lielāki, un tie labāk piemēroti senioriem, kā arī cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Lai arī garenie tualetes podi aizņem vairāk vietas, tiem arī ir lielākas un ērtākas sēdvietas. Apaļie tualetes podi ir lētāki un vienkārši salabojami.
  • Ūdens nolaišanas mehānisms. Mūsdienās ir atrodami mehānismi ar vienu vai divām pogām. Vienas pogas mehānisms nav laba ideja, un parasti sastopams vecākos modeļos. Mūsdienās labāk izvēlēties klozetpodus ar dubulto ūdens nolaišanas sistēmu jeb divām pogām, kur katra no tām vienā nolaišanas reizē patērē atšķirīgu ūdens daudzumu, piemēram, 3 litrus vai 6 litrus.