Kā sagatavot automašīnu vasaras sezonai?

compensa octaTuvojoties vasaras sezonai, kad tiek plānoti arī dažādi tuvāki un tālāk izbraukumi, svarīgi pienācīgi parūpēties arī par savu automašīnu. Turklāt tam nevajadzētu aprobežoties tikai ar riepu nomaiņu vien – ir vēl daži citi darbi, ko vajadzētu veikt, lai auto būtu gatavs Taviem vasaras piedzīvojumiem.

Veic riepu nomaiņu un pārbaudi

Protams, pats pirmais un svarīgākais darbs ir veikt ziemas riepu maiņu uz vasaras riepām. Riepas ir ļoti būtisks faktors – tām ir liela ietekme uz saķeri ar ceļa virsmu un līdz ar to arī uz drošību. Nekvalitatīvas vai nodilušas riepas var kavēt spēkrata bremzēšanu un būt par iemeslu ceļu satiksmes negadījumam. Lai tā nenotiktu, pārliecinies, ka vasaras riepas, ko grasies likt, ir labā tehniskā stāvoklī. Atceries, ka to kvalitāti var ietekmēt dažādi faktori, ne tikai nobraukums, bet arī, piemēram, to uzglabāšanas veids un laika apstākļu maiņa.

Riepu pārbaudi svarīgi veikt arī tad, ja lieto vissezonas riepas. Pārbaudi riepu nodilumu, balansēšanas atsvarus un citus būtiskās nianses.  Un, ja nepieciešams, veic riepu nomaiņu.

Pārbaudi bremzes

Satiksme ziemā ir daudz lēnāka un bremzes tiek lietotas daudz intensīvāk. Turklāt uz bremzēm lielu ietekmi atstāj arī temperatūras maiņa. Tādēļ pirms vasaras sezonas veic to pārbaudi, lai pārliecinātos ka viss ir teicamā kārtībā.

Veic automašīnas tīrīšanu

Ziemas laikapstākļi atstāj lielu ietekmi uz ikvienu auto – sāls, ledus, smiltis un dubļi sakrājas ne vien zem automašīnas, bet arī durvju spraugās, bremžu sistēmā un visur citur. Tādēļ veic kārtīgu auto tīrīšanu gan no ārpuses, gan iekšpuses. Iztīri arī salonu, sēdekļu apakšas, paklājiņus. Neaizmirsti arī par kārtīgu logu tīrīšanu. Būtiski nomazgāt arī dzinēju – lai arī tas var šķist nevajadzīgi, tomēr, ja tas ir tīrs, eļļas noplūdes vai nolietojušās detaļas pamanīt ir daudz vienkāršāk.

Pārbaudi eļļas līmeni

Pārbaudi ne tikai eļļas līmeni, bet arī tās krāsu – tai jābūt dzintara krāsā. Taču, ja tā ir jau kļuvusi melna, tā jānomaina pēc iespējas ātrāk.

Pārliecinies, ka dzesēšanas sistēma ir darba kārtībā

Pārbaudi dzesēšanas šķidruma līmeni un tā stāvokli. Jāpatur prātā – dzesēšanas sistēmas apkope jāveic regulāri, tad tā kalpos nevainojami.

Pārbaudi automātiskās ātrumkārbas eļļas līmeni

Ja Tavs spēkrats ir aprīkots ar automātisko ātrumkārbu, izpēti auto lietotāja rokasgrāmatu, lai uzzinātu, kā pārbaudīt eļļas līmeni ātrumkārbā. Jāseko līdzi, lai eļļas līmenis un krāsa būtu tāda, kā minēts ražotāja rekomendācijās.

Pārliecinies, ka Tavam auto ir derīga apdrošināšana

Un visbeidzot – tas, ka automašīna ir labā tehniskā stāvoklī, neko daudz nedos, ja tā nebūs apdrošināta. Pārbaudi polises derīguma termiņu un, ja nepieciešams, atrodi izdevīgāko variantu savam auto – piemēram, Compensa Octa vai kādu citu polisi. Parūpējies par savu un auto drošību laicīgi un iebrauc  vasarā bez liekām rūpēm!