Kā rast finansējumu jauna biznesa uzsākšanai?

  Jaunas biznesa idejas nerodas katru dienu. Lai nonāktu pie patiešām vērtīgas, dzīvotspējīgas biznesa idejas, kas spētu gan radīt entuziasmu pašā (vēlmi strādāt, darboties, attīstīt un pilnveidot savu ideju), gan radīt pietiekami lielu interesi no investoru, banku un finanšu institūciju puses, lai tās būtu gatavas finansiāli atbalstīt jaunā biznesa uzsākšanu un idejas realizēšanu, nepieciešams rūpīgi pārdomāt visus “par” un “pret”, ir jāizveido konkrēts biznesa plāns.

  Protams, ar ideju un tās noformulējumu vien nepietiek –idejas realizēšanai nepieciešams arī finansējums. Liela daļa jauno uzņēmēju, kam radusies laba ideja biznesa, kā pirmo  finansēšanas iespēju izvēlas bankas (aizdevumus, kredītus un tā tālāk). Tomēr ne visas bankas un ne vienmēr atsaucas uz šādu ideju realizēšanas iespējām – jauna biznesa uzsākšana vienmēr ir risks, ko bankas ne labprāt vēlas finansēt. Un, lai gan ir bankas, kas piedāvā finansējumus jaunajiem uzņēmējiem, tomēr lielāka uzmanība tiek pievērsta jau stabiliem uzņēmumiem ar zemāku riska iespējamību.

  Tāpēc jaunajiem uzņēmējiem rūpīgi jāpārlūko visas iespējas, kā iegūt stabilu un pietiekamu finansējumu savas idejas realizēšanai un pārvēršanai reālā uzņēmumā. Viena no iespējām, kuru jaunajiem uzņēmējiem vajadzētu izskatīt, kā iespēju, kur rast finansējumu sava biznesa uzsākšanai, ir finanšu institūcijā ALTUM. Jaunajiem uzņēmējiem tiek piedāvātas dažādas valsts atbalsta programmas – Starta programma, mikrokredīti, sēklas un sākuma riska kapitāls, sociālās uzņēmējdarbības programma, atbalsts Star-Up uzņēmumiem u.c. iespējas. Vien atliek rūpīgi iepazīties ar plašo ALTUM programmu piedāvājumu, lai saprastu, vai plānotā uzņēmuma profils atbilst kādai no valsts atbalsta programmām. Lai iegūtu papildu informāciju un, lai  pieteiktos kādai no atbalts aprogrammām, ir jāvēršas kādā no ALTUM klientu un informācijas centriem, kur zinoši speciālisti konsultēs par visu nepieciešamo – gan kādi dokumenti un biznesa plāns nepieciešams, gan arī kopā ar idejas autoru izvērtēs tās dzīvotspēju, nepieciešamās darbības un iespējamo jaunā uzņēmuma attīstību nākotnē.

  Lai gan finansējums ir ļoti liela daļa no iespējamajiem panākumiem – bez starta finansējuma nemaz nav iespējams uzsākt pašam savu biznesu, tam nepieciešami līdzekļi – tad tikpat būtiska ir sava darba, zināšanu, entuziasma ieguldīšana uzņēmuma tapšanā un attīstībā. Kā arī – labs uzņēmums nebalstās tikai uz vienu cilvēku vien, nepieciešama laba un spēcīga komanda – speciālisti, kas zinoši un radoši spēs risināt dažādus jautājumus, problēmas un veikt darbības, kas nepieciešamas, lai bizness varētu nostiprināties un attīstīties.