Kā jāsaprot jēdziens – ceļojumu apdrošināšana?

Ja ņem vērā faktu, ka atsevišķu apdrošināšanas veidu pamati ir novērojami jau antīkajās kultūrās, tad tikai saprotams, ka laikam ritot uz priekšu, tie ir attīstījušies un piedāvā mūsdienīgus, aktuālus un visādā citādā ziņā izdevīgus risinājumus pat visspecifiskākajām klienta vēlmēm. Ceļojumu apdrošināšana ir uzskatāma par drošības vairogu dažādām likstām, kas Jūs var piemeklēt ceļojuma laikā, turklāt, pamata piedāvājumā vienmēr būs iekļauti apdrošināmie veselības riski, kā arī risinājumi mantu zādzības un nozaudēšanas gadījumos un daudz kas cits. Iegādājoties apdrošināšanas polisi, to pavisam noteikti var papildināt ar sev nepieciešamo risku apdrošināšanu, lai ne par ko nebūtu jālauza galva.

Izmaksas.

Protams, ka viens no svarīgākajiem faktoriem, kas jāzina pērkot apdrošināšanas polisi vai vispār kaut ko pērkot, ir cena. Daudzi uzskata, ka apdrošināšana ir lieka un nevajadzīga, turklāt, no tās nav nekāda labuma, tikai vējā izmesta nauda. Tā nu gluži nebūs gan. Jebkurš loģiski domājošs cilvēks saprot to, ka ceļojumu izdevumi nav no tiem mazākajiem pat tajos gadījumos, kad skaitās lēti. Apdrošināšanas polises tiek piemērotas konkrētajam ceļojuma mērķim un to cenas mēdz atšķirties atkarībā no vietas uz kurieni apdrošināšanas polises pircējs vēlas doties. Ja izmantojat dažādu ceļojumu kompāniju piedāvātos pakalpojumus, tad var nākties sastapties ar to, ka ceļojumu apdrošināšana ir obligāta. Tā pat polises var tikt noformētas ar vai bez pašriska.

Kādus riskus iekļauj?

Apdrošināmie riski var būt vairāk kā dažādi un tie sevī ietver teju visu, kas varētu notikt ar cilvēku atrodoties ceļojumā. Tie ir riski, kas ir saistīti ar veselības problēmām un pat apdrošinātās personas nāves gadījumu, dažādi medicīniska rakstura riski, piemēram, zobārsta apmeklējums, kas ir dārgs prieks jau Latvijā, nemaz nerunājot par ārzemēm. Tā pat ir iespējams nodrošināt tulka vai radinieka ierašanos, ja ir izveidojusies šāda nepieciešamība. Protams, ka nekas dzīvē nav simtprocentīgs, tādēļ arī ceļojuma noteikumu maiņa un gaita tiek apdrošināta. Visbiežāk to var asociēt ar avioreisa kavēšanos, ceļojuma pārtraukšanu vai vispār atcelšanu. Ir iespējama arī civiltiesiskā apdrošināšana, ja ceļojuma laikā netīši tiek nodarīts kaitējums kādas citas personas mantai vai veselībai.

Kur pirkt?

Ceļojumu apdrošināšana ir viens no populārākajiem piedāvājumiem daudzu apdrošinātāju un arī banku pakalpojumu paketēs. Daudzi, iespējams nemaz nezin to, ka šo pakalpojumu ir iespējams iegūt arī savā bankā, bet stāsts šoreiz ne par to. Compensa apdrošināšanas kompānijas piedāvājumā arī ir ceļojumu apdrošināšana, kas nozīmē to, ka ir iespējams polisi noformēt ātri un viegli. To var izdarīt ne tikai Rīgā uzņēmuma biroja telpās, bet arī pie apdrošināšanas brokeriem visā Latvijā.