Ja esi jaunais lauksaimnieks, šis atbalsts paredzēts Tev!

altum.lv mikro kred 5Uzsākot darbību lauksaimniecībā, nav nemaz tik vienkārši, iespējams, ka būs jāiegādājas zeme, lauksaimniecības tehnika, ar lauksaimniecību saistītās būves utt. Tieši šāda iemesla dēļ radīts atbalsts jaunajiem lauksaimniekiem, lai tiem būtu vairāk izredžu sevi pierādīt un īstenot savus nodomus lauksaimniecības produkcijas ražošanā. Iespējams, Tev nepieciešams paplašināt savu saimniecību, iegādājoties lauksaimniecības zemi, bet nepietiek līdzekļu šā nodoma īstenošanai. Tad var palīdzēt aizdevums zemes iegādes kreditēšanas programmas ietvaros.

Tā kā Tevi noteikti interesē viss par pašu aizdevumu, ir vērts sākt tieši ar to. Maksimālā aizdevuma summa, neņemot vērā, cik daudz zemes gabalus Tu plāno iegādāties, ir 430 000 EUR. Atmaksas termiņš ir ļoti ilgs un piemērots tieši lauksaimniekiem, jo, balstoties uz saņemto summu, tas var būt pat līdz 30 gadiem. Sākumā nepieciešams sertificēta vērtētāja spriedums par to, vai Tava izvēlētā aizdevuma summa nav lielāka kā 300% no zemes vērtības, jo šādās situācijas aizdevumu saņemt nebūs iespējams. Pievērs uzmanību vēl kādai lietai, proti, procentu likmi veido divas daļas – fiksētā un mainīgā. Pirmā ir 2,2 % gadā, bet mainīgā nozīmē Valsts kases resursu cenu, ko pārskata ik pēc 6 mēnešiem.

Lai varētu pieteikties zemes iegādes kredītam, vispareizāk būs doties uz kādu no konsultācijas birojiem. Svarīgos dokumentus – aizdevuma pieteikumu, zemes pirkšanas līgumu, nekustamā īpašuma vērtējumu (ne vecāku par 6 mēnešiem) – iespējams nosūtīt elektroniski, ietaupot savu dārgo laiku! Vēl arī uz konkrētās zemes esošo būvju vērtība nedrīkst būt lielāka par 30% no pašas zemes kadastrālās vērtības. Tiklīdz esi pārliecināts, ka visām prasībām atbilsti, dodies uz tuvāko biroju un piesakies!

Viss naudas līdzekļu iegūšanas process neprasīs daudz laika vai pūļu, tomēr būs jāpagaida, kamēr vērtētāji izlems, vai iesniegtie dokumenti atbilst normām utt., tikai pēc tam tiks piedāvāta līguma slēgšana. Šī programma ir tiešām piemērota jaunajiem lauksaimniekiem, kuru projekti ir dzīvotspējīgi un kuru nodomi ir patiešām mērķtiecīgi.