Daudz patīkamu mirkļu

 

aktīvā atpūta LatvijāPatīkami mirkļi kopā ar ģimeni un draugiem vienmēr ir tajā vērtību kategorijā, kurus naudā nav iespējams novērtēt. Tās ir atmiņas, prieks, smaids, emocijas un mirkļi, kurus piedzīvojot jūtamies patiešām labi, tā, ka dzīvojam pilnvērtīgu un aizraujošu dzīvi.

Protams, lai kā gribētos šādus mirkļus daudz biežāk, ikdienas pienākumi un darbi ne vienmēr atļauj ļauties šādiem mirkļiem katru otro dienu. Priecājamies, ja sanāk izbrīvēt nedēļas nogali laiku pa laikam kādam kopīgam pasākumam, notikumam, ko, diezgan loģiski, plānojam jau krietni vien iepriekš.

Īpaši pieprasīta ir aktīvā atpūta Latvijā. Ja arī vakars pie ugunskura cepot desiņas kopā ar draugiem ir jauks un patīkams, tad tomēr biežāk izvēlamies kaut ko kopīgi darīt – neatkarīgi no tā, vai tas būtu vienkāršs pārgājiens vai daudz nopietnāk plānots aktīvās atpūtas pasākums, “nosēdēt mierā” mums ir grūtāk, nekā aktīvi darboties.

Tā veicinām arī savu apziņu, ka, lai gan lielākajai daļai ikdienas darbi paiet sēžot pie datora, vismaz šajās īpašajās brīvdienās, esam aktīvi un cenšamies atgūt pie datora nosēdēto laiku un aktivitāšu trūkumu kompensēt.

Turklāt, ne vienmēr, plānojot un izvēloties aktīvo atpūtu, jārēķinās ar lieliem finansiālajiem ieguldījumiem. Iespējams izplānot gana maza budžeta aktīvās atpūtas piedzīvojumu, kas būs pa kabatai katram, arī tad, ja tas ir ilgāks nekā tikai viena diena.

Ja varam atļauties un vēlamies sevi palutināt, varam arī nedaudz finansiāli izpausties – kam arī nebūt vienmēr ir jābūt ārkārtīgi dārgi. Internetā pieejami gana daudz un dažādi piedāvājumi no aktīvās atpūtas klāsta, par izdevīgāk cenām dāvanu karšu formātā. Nepieciešams tikai ielūkoties un pameklēt.

Viens no izdevīgākajiem (lētākajiem) šādiem aktīvās atpūtas piedzīvojumiem – vienkāršs pārgājiens. Ja savācamies nelielā draugu kompānijā vai ģimenes lokā, izplānojam maršrutu kilometros (dienai vai divām), pietiek vien nokļūt sākuma punktā un padomāt par to, kā no beigu punkta nokļūsim mājās (te der arī sabiedriskais transports).

Līdzi viss nepieciešamais ekipējums (teltis, guļammaisi, ugunskura kuršanas piederumi), bet visu pārējo jau nodrošina daba un tam īpaši atvēlētas atpūtas vietas, ko tūrisma kartē ir viegli noskaidrot. Piedzīvojums būs patiešām izdevies.

Ja vēlamies ko citu – varam doties uz kādu no piedzīvojumu parkiem Latvijā, kur gan jāierēķina biļetes cena, lai varētu izbaudīt visu no piedāvājumu klāsta, tomēr arī šādas aktivitātes nav nesamērīgi dārgas.

Katrā gadījumā, izvēloties aktīvo atpūtu, ne vienmēr ir jāiztērē lielas naudas summas tam, lai varētu pabūt kopā ar draugiem, pie dabas un vēl nodoties patīkamām nodarbēm.