C kategorijas kursi paver jaunas iespējas

c kategorijas kursi

Mācības ar kravas automobili var aizņemt ilgāku laiku un prasīt vairāk pacietības, par ko liecina kaut vai to gabarīti un lielums – C kategorijas auto ir mehāniskie transportlīdzekļi, kuru pilna masa pārsniedz 3500 kg un kuri neietilpst D kategorijā, tāpat kā šādas kategorijas vilcēja savienojums ar piekabi, kuras pilna masa nepārsniedz 750 kg.

C kategorijas kursi  vienmēr būs liela priekšrocība un iespēja saņemt konkurētspējīgu  atalgojumu. Šofera darbs loģistikas sfērā ir labi atalgots, pieprasīts un ar ilgtermiņa perspektīvi. Ņemot vērā svaigo, nesaldēto produktu pārtikas lietošanas pieaugumu var secināt, ka darba iespējas tikai paplašināsies un brīvo vakanču skaits pieaugs.

C kategorijas mācības var sākt tikai no 19 gadu vecuma, savukārt eksāmenus kārtot tikai no 21 gada vecuma. Tā arī ir būtiskākā atšķirība no B kategorijas vadītāja apliecības iegūšanas. Izņēmums ir personas, kas atrodas militārajā dienestā – tad apliecību var iegūt jauno 19 gadu vecuma.

Kā izvēlēties labāko mācību iestādi?

Karvas auto tiesības vilina daudzus braucējus, tomēr apmācību process var būt sarežģītāks un garāks. Lai pienācīgi izvēlētos mācību iestādi, jāņem vērā tie paši kritēriji, kas izvēloties B kategoriju:

  • kopējās izmaksas;
  • atsauksmes;
  • mācību vietu un telpas;
  • komunikāciju un servisu.

Tomēr C kategorijas tiesības grūtāk nokārtot bez piemērota instruktora.

Komunikācijas un savstarpējās saskaņas nozīme

Ļoti svarīga un vēlama ir personīgā tikšanās ar instruktoru, kuras laikā jau parasti var prognozēt iespējamās komunikācijas veidu un gūt pārliecību, ka šis cilvēks iemācīs braukt. Braukšanas apmācība ir pakalpojums, par kuru tiek maksāts, tāpēc tam ir jābūt kvalitatīvam, saturīgam, saskarsmei pozitīvai un uz rezultātu orientētai.

Instruktoram ieinteresētam, mierīgam, pacietīgam, vēlams, ar humora izjūtu. Protams, atrast tik perfektu instruktoru būs grūti, tomēr savām vēlmēm atbilstošāko noteikti izdosies atrast. Tāpat svarīgi ir apzināties, ka instruktoru jebkurā brīdī iespējams mainīt.

Psiholoģiskais aspekts var kļūt par noteicošo

Tieši instruktors var būt galvenais ķēdes posms, lai ar smago mašīnu iemācītos braukt ātrāk un vienkāršāk. Ja jānokārto C kategorija, ieteicams izvēlēties instruktoru ar vairāku gadu pieredzi, ņemot vērā CSDD statistikas datus un atsauksmes. C kategorijas kursi ļoti atšķiras no citām kategorijām, jo tā prasa spēcīgu psiholoģisko sagatavotību. Instruktoram ar pieredzi jābūt  profesionālim savā jomā un jāpārzina psiholoģiju, lai palīdzētu nomierināties.