Budžeta padomi lieliem pirkumiem

sms kredītsJa jums tuvākajā nākotnē ir ieplānoti lielāki pirkumi, taču jums nav tādu finanšu līdzekļu, lai tos iegādātos, jums būs noderīgi šie budžeta padomi. Ir virkne izstrādātu metožu, kā plānot savu budžetu, kā veidot ietaupījumus un palielināt ienākumus, taču šajā rakstā ir apkopoti pavisam vienkārši padomi, ko var īstenot ikviens no mums.

Būtībā procesu var sadalīt divos posmos. Pirmais ir sagatavošanās posms, otrs – īstenošanas. Plānošanas posmā jūsu pirmais solis ir aprēķinu veikšana, cik daudz naudas jums ir nepieciešams, lai veiktu lielo pirkumu. Veicot šos aprēķinus, apsveriet arī to, kādas varētu būt papildus izmaksas, piemēram, datoram būs nepieciešami dažādi aksesuāri – pele, datora soma, ārējais cietais disks.

Pēc tam uzstādiet sev mērķi, cik ilgā laikā jūs vēlaties sakrāt konkrēto naudas summu jūsu kontā. Tāpat šajā posmā aprēķiniet, cik lielu naudas summu jūs katru nedēļu varētu atlikt. Svarīgi, lai šajā posmā jūs adekvāti aprēķinātu savas iespējas. Jeb mērķi uzstādiet pēc SMART principa, kas nozīmē, ka izvirzītais mērķis ir konkrēts, izmērāms, sasniedzams un praktisks.

Otrs procesa posms ir īstenošana, kurā nepieciešams stingri pieturēties pie iepriekšējā posmā ieplānotā.

Pirmkārt, nosakiet sev līdzekļu sliekšņus, kurus sasniedzot, jūs varat veikt lielo pirkumu. Piemēram, ja jūs vēlaties iegādāties jaunu datoru, nosakiet pats sev, cik vēlaties ietaupīt naudu no saviem ienākumiem, lai to nopirktu, un neatkāpieties no šīs summas. Sms kredīts ir laba lieta, lai veiktu lielus pirkumus, taču, iespējams, jūs varat atlikt naudu katru mēnesi un iztikt bez aizdevuma ar procentu maksājumiem, pat, ja rodas izdevīgi nosacījumi.

Otrkārt, atveriet krājkontu šādiem mērķiem. Tas ļaus saglabāt ietaupījumus lielajiem pirkumiem un būs skaidri nošķirti no pārējām finansēm, bet vienlaikus tā būs arī diezgan pieejama nauda, kad pienāks īstais laiks iegādāties vēlamo preci.

Treškārt, atlieciet nelielas summas, bet maksimāli bieži. Ja katru nedēļu atliksiet mazu summu, tad jūs nejutīsiet izmaiņas savā budžetā, kā tas notiktu gadījumā, ja mēneša beigās ieskaitītu krājkontā, piemēram, 100EUR. Tas arī radīs pozitīvu ieradumu – ar laiku jūs būsiet iemācījies izdzīvot bez šīs summas un tas nesagādās grūtības regulāri atlikt naudu.

Ceturtkārt, krājkontā ieskaitiet visus papildus ienākumus, piemēram, prēmijas vai ienākumus no skapja izpārdošanas. Tas jums ļaus ātrāk sasniegt savu izvirzīto mērķi.

Šie budžeta padomi ļaus jums stabili virzīties uz tādu budžeta pārpalikumu, kas ļaus iegādāties preces bez kredīta un vienlaikus neradīs spiedienu uz jūsu ikmēneša budžetu. Tas var šķist sarežģīti, taču pamēģiniet, un jūs redzēsiet, cik viegli, ieviešot jaunu ieradumu regulāri atlikt naudu, var veikt lielus pirkumus un neradīt robu savā budžetā.