Autoskolas instruktori ir svarīgākais posms

autoskolas instruktori

Autoskolas patiesībā strādā kā starpnieks starp kursantu un mācību spēkiem. Ceļu satiksmes noteikumus  katrs var iemācīties arī pašmācības ceļā un ir valstis, kurās patiešām auto apmācība  īpašās mācību iestādēs nav nepieciešama. Taču iemācīties vadīt auto bez braukšanas apmācības! Tieši viņš  ir tas, kas realitātē iemāca  braukt droši, pareizi un pārliecināti.

Autoskolas instruktori patiesībā ir krietni svarīgāks vadītāja apliecības iegūšanas posms, kā izvēlēties sev piemērotāko autoskolu, jo tieši no speciālistiem, kas apmāca būs atkarīgs vadītāja apliecības iegūšanas ātrums un efektivitāte. Tāpēc izvēloties autoskolu, instruktors noteikti ir viens no svarīgākajiem ķēdes elementiem.

Kādu speciālistu izvēlēties?

Ir divi svarīgākie kritēriji –  spēja iemācīt un emocionālā saskaņa! No vienas puses izdevīgāk ir izvēlēties profesionāli ar lielāku pieredzi, jo vajadzētu būt, ka viņš spēs labāk izstāstīt visus braukšanas un CSDD eksāmenu posmus, pārzinās dažādu kursantu psiholoģiju un spēs katram atrast individuālu pieeju. Jāpārliecinās, ka visas līgumiskās attiecības ir godīgas un ideāli, ja braukšanas apmācības nodarbībai iespējams pieteikties online. Tas ekonomē laiku un atvieglo ikdienu.

Savukārt, no otras puses jauns un līdz šim nepieredzējis instruktors ir ieinteresēts vairāk censties, lai nostiprinātu savu reitingu un veicinātu atpazīstamību, iespējams, vairāk apgūs jaunākās metodes un centīsies vairāk. Taču pastāv iespēja, ka pieredzējušais pedagogs ir rutīnas nogurdināts un riskē kļūst paviršs, savukārt tikko licenci ieguvušais vienkārši nav spējīgs veikt uzticētos pienākumus, jo, iespējams, ka šis patiesībā nav viņam piemērotākais darbs.

Atsauksmes un statistika var būtiski palīdzēt!

Tā kā izvēle patiešām var būt ļoti smaga, lieti noderēs atsauksmes no draugiem, ģimenes locekļiem. Ļoti nozīmīgas ir atsauksmes internetā. Protams, tās var būt arī mākslīgi radītas, tāpēc nekad par slinktu nenāks satikties klātienē un sajust emocionālo saskaņu reālajā vidē.

Vienmēr der atcerēties, ka auto apmācība ir maksas pakalpojums un nekādā ziņā nav jākautrējas speciālistu mainīt, ja ir tāda sajūta. Tas viennozīmīgi nāks tikai par labu! Ieteicams pat braukt ar vairākiem instruktoriem vienlaikus – tas palīdzēs veidot plašāku redzesloku, dos pieredzi un iemācīties braukt varēs krietni ātrāk. Mācību spēku  uzdevums ir mācību procesu padarīt pēc iespējas plūstošāku un efektīvāku. Tāpēc tiklīdz jūtams kaut neliels diskomforts, droši jādodas pie auto skolas vadības un jāmaina speciālists.