5 soļi, ko darīt jau šodien, lai nodrošinātu vecumdienas

aizdevums privātpersonāmPensijas gadiem vajadzētu būt pelnītas atpūtas laikam, kad cilvēkam ir pietiekami daudz brīva laika, ko veltīt sev un sev mīļajiem. Taču vienmēr aktuāls jautājums ir finansiālā puse – vai tā būs pietiekami stabila, lai vecumdienas patiešām varētu izbaudīt, neraizējoties par izdzīvošanu?

Domājot par pensiju, liela daļa strādājošo paļaujas uz iemaksām 1. un 2. pensiju plānā. Taču, vai ar to būs pietiekami ikdienas vajadzību apmierināšanai, kur nu vēl izklaidēm un negaidītu tēriņu segšanai?

Ja atbilde raisa šaubas, tad ir pienācis laiks iepazīties ar vairākiem soļiem, ko darīt, lai vecumdienas būtu labāk nodrošinātas.

Pensijas 3. Līmenis

Pirmais solis ir izvēlēties piemērotāko pensiju plānu, jo tas ne tikai ļaus gūt papildus ienākumus, bet arī – veicot iemaksas pensiju plānā, ik gadu iespējams atgūt daļu no samaksātā iedzīvotāju ienākumu nodokļa.

Lai izvēlētos atbilstošāko plānu, velti laiku piedāvājumu izpētei. Ja nepieciešams, konsultējies ar zinošiem speciālistiem, kuri spēs ieteikt labāko variantu.

Nodokļu maksāšana

Daudzi cilvēki izvēlas maksimāli samazināt nodokļu slogu (piemēram, saņemt algu aploksnē, nodokļus maksāt tikai no minimālās algas utt), taču tas atstāj iespaidu uz nākotni un attiecīgi arī pensijas apmēru. Tādēļ, ja vēlies baudīt pārtikušas vecumdienas, ir vērts pret šo aspektu attiekties ar pilnu atbildību.

Uzkrājuma veidošana

Laba iespēja ir veidot uzkrājumu pašam, šim mērķim atverot atsevišķu krājkontu. Tas gan nozīmē apbruņoties ar zināmu pašdisciplīnu, lai krājkontā veiktu regulāras iemaksas.

Labā ziņa- ņemot vērā, ka iekrājumu, visticamāk, plānots veidot vairāku gadu garumā, ikmēneša iemaksai nemaz nav jābūt lielai. Pat, ja tie būs vien pārdesmit eiro mēnesī, ilgtermiņā uzkrājums būs pienācīgs.

Kredītsaistību dzēšana

Lai vecumdienās vairs nebūtu jāuztraucas par parādu atmaksu, tos vajadzētu atmaksāt pirms došanās pensijā. Šobrīd aizdevums privātpersonām ir diezgan vienkārši noformējams, taču pret tā atmaksu jāizturas atbildīgi, meklējot iespējas atdot to laicīgi.

Ja ir vairāki kredīti, jāizveido reāls kredīta atmaksas plāns, lai tos atmaksātu iespējami īsā laika posmā. Sastādi sarakstu, kredītu ar lielāko procentu likmi, izvirzot kā prioritāti. Tālāk pārskati savu budžetu, lai atrastu veidus, kā atmaksāt aizdevumu.

Ieguldījumi

Daļa cilvēku par  nākotni domā, veicot ieguldījumus, piemēram, veidojot biznesu, ieguldot nekustamajā īpašumā, pērkot vērtslietas. Variantu ir daudz, taču nepieciešams saprast, kurš no visiem būs piemērotākais Tavai situācijai un iespējām.

Ja vēlies, lai Tev būtu labas vecumdienas, tad nepieciešams laicīgi tās plānot. Tas, iespējams, nozīmēs atvadīties no daudzām ilūzijām un mainīt daudzus ikdienas lēmumus, taču tas noteikti būs tā vērts.