5 plauktu idejas tavam mājoklim

 

sienas plauktiVai tev ir apnikusi nekārtība mājoklī? Vai bieži gadās tā, ka ir grūti kaut ko atrast? Dažas ģimenes cīnās ar jucekli visās istabās un telpās, taču nezina, kā ar to tikt galā. Vai arī tev nepieciešams padoms, kas atvieglotu kārtības ieviešanu? Iesakām tev izmantot plauktus.

Šajā rakstā varēsi izlasīt to, kā uz grīdas stāvošie un sienas plaukti var palīdzēt atbrīvot vairāk vietas ikvienā telpā tavā mājoklī.

Virtuve

Tie cilvēki, kuri biežāk pavada laiku virtuvē, piekritīs, ka viena no izplatītākajām problēmām šajā telpā ir vietas trūkums. Bieži vien nav, kur nolikt bļodas, katlus, šķīvjus un pat pavārgrāmatu. Brīvi stāvošs vai piekaramais plaukts ir laba alternatīva, turklāt to vari novietot jebkur – gan stūrī, gan arī, piemēram, blakus ledusskapim.

Atvērtie nodalījumi ļaus brīvi pārredzēt un viegli piekļūt visām nepieciešamajām lietām, turklāt šāda tipa mēbeles nemanot tevi iemācīs uzturēt kārtību, jo neviens taču nevēlēsies atstāt pilnīgu jucekli plauktos, kad to jebkurš var ieraudzīt. Skapjos ar durvīm šī ir diezgan izplatīta problēma.

Koridors

Tādas lietas kā somas, kurpes, lietussargi, jakas un pat sporta inventārs bieži vien sakrājas čupā pie ārdurvīm, tiek saliktas pa stūriem un dažādās citās vietās. Taču, ierīkojot pie durvīm plauktu, tu tajā varēsi salikt lielāko daļu no šīm lietām.

Savukārt apģērbiem un lietussargiem noderēs brīvi stāvošais vai pie sienas piestiprināts pakaramais. Savukārt koridorā esošo plauktu tu arī vari izdekorēt un papildināt ar ziediem, svecēm un citiem elementiem, kas, ienākot mājoklī, uzreiz radīs patīkamu noskaņu.

Dzīvojamā istaba

Tā kā daudzas ģimenes pavada laiku kopā tieši šajā telpā, skatoties TV, ēdot vakariņas, spēlējot spēles un darot daudz ko citu, ir vērts padomāt par to, kā izveidot viegli pieejamu plauktu, kur salikt lietas, kas biežāk tiek izmantotas, piemēram, spēles, filmas utt.

Plauktu var papildināt ar ģimenes fotogrāfijām, bērnu zīmējumiem, apbalvojumiem utt. Plaukts būs ne tikai funkcionāla un noderīga mēbele, bet arī jauks interjera elements un dekors, kas piešķirs mājīguma sajūtu.

Vannas istaba

Ar plauktu palīdzību telpā nekavējoties iespējams ieviest kārtības sajūtu. Iedomājies, visa kosmētika un daudzi citi priekšmeti, kas laika gaitā sakrājas uz izlietnes malas un skapīšu virsmām, tiek skaisti izvietotas plauktos!

Vari izvēlēties gan sienas plauktus, gan arī modeļus uz kājiņām. Ir pieejami plaukti, kuru daļa ir atvērta un otra puse ir ar durvīm. Tur varēsi salikt dvieļus, tualetes papīru un citas nepieciešamās lietas.

Garāža

Šī ir telpa, kur, izmantojot sienu, tu vari ietaupīt ļoti daudz vietas. Ierīkojot sienas plauktu, tu tajā varēsi salikt dažādus darbarīkus, piederumus, skrūves, āmurus, remontam nepieciešamo utt. Tiesa, šeit uzmanība jāpievērš plauktu izturībai, lai uz tiem varētu likt arī smagākus priekšmetus.